ZÜLKARNEYN Kitabının Yazarını ağırladık!

Yazar Eren Kurt ve eşi Öğretmen Elif Kurt hanımefendiyi ağırladık.

Kur’an’ın Işığında ZÜLKARNEYN adı eseri ile tanıdığımız Yazar Eren Kurt ve eşi Öğretmen Elif Kurt hanımefendi Afşin ziyareti kapsamında Eshab-ı Kehf Külliyesinden sonra Afşin Merkez Yayın Grubunu ziyaret etti.

Yenilenen Haber Merkezimizi gezen Yazar Eren Kurt, Kültür,Sanat ve Edebiyat dünyasında adından söz ettiren bir İlçeye yakışan bir Merkez haline gelmiş. Yayınlarınızda ve faaliyetlerinizde başarılar diliyoruz dedi.

Kahramanmaraş’ta aynı zamanda Diş Hekimi olarak da görev yapan Yazar Eren Kurt ve kıymetli eşi Elif hanıma ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Kur’an’ın Işığında Zülkarneyn Kitabından da bahsetmeden geçmeyelim;

Adı:Kuranın Işığında Zülkarneyn
Yazar:Eren Kurt
Alt başlık:Büyük İskender
Baskı tarihi:Şubat 2019
Sayfa sayısı:96
Format:Karton kapak
ISBN:9786057907080
Kitabın türü:Din (İslam)
Dil:Türkçe
Ülke:Türkiye
Yayınevi:Efsus Yayınları
‘’İnsan doğru olanı takip etmek için gayret göstermelidir, belirlenmiş olanı değil.’’ diyordu öğretmeni Aristo ve belki de bu sözdü İskender’i Büyük İskender yapan. O, bütün hayatı boyunca bilginin ve doğrunun peşinden koştu ve denilebilir ki onun seferlerinin en büyük tetikleyicisi yüreğindeki öğrenme aşkıydı. Bu aşk onun adını tarih kitaplarına yazdırdı. Hatta kutsal kitapların sonuncusu olan Kuran’ı Kerim’de hikayesi bir ibret tablosu olarak insanlara anlatılan Zülkarneyn (çift boynuzlu) de bize göre büyük İskender’den başkası değildi.
Bu kitapta Kur’an’da Zülkarneyn olarak anılan kişinin seferlerinin ve karakter özelliklerinin Büyük İskender ile ne kadar çok birbirine benzediğini ayetlerinin ve tarih kitaplarının ışığında inceleyeceğiz.

Güneş’in battığı yerden doğduğu yere ve oradan da iki set arasına uzanan bir yolculuğa çıkacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram