YARPUZ Edebiyat Yazarları ödüle doymuyor!

YARPUZ Edebiyat Dergisi Yazarlarımız ödüle doymuyor.YARPUZ Edebiyat Dergisi Yazarı Şair Rıdvan Yıldız, Yunus Emre için Yazılmış Şiirler kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

12. Yunus Emre şiir yarışması sonuçlandı. Eskişehir Sanat Derneği şiirimizin büyük şairi Yunus Emre’mizi sanat ortamında anmak tanıtmak ve adına şiir etkinliği düzenlemek amacıyla geleneksel olarak her yıl düzenlediği Yunus Emre sanat buluşması etkinlikleri çerçevesinde ulusal Yunus Emre şiir yarışması düzenliyor.

Nisan ayında ödülleri verilecek olan yarışma koronavirüsü nedeniyle ertelenmişti. Etkinlikler ertelense de yarışma sonuçlandı.

Serbest kategoride birincilik ödülünü Çam rumuzu ile katılan Yaşamın Kıyısı şiiri ile Zehra Çam, ikincilik ödülünü Çiğdem rumuzu ile katılan Sevda’nın Tan sesi şiiri ile M.Güner Demiray, üçüncülük ödülünü Erdost rumuzu ile katılan Hasat Türküsü şiiri ile Figen Savi aldı.

Mansiyonları Vuslat rumuzu ile katılan Gökyüzündeki Yalnızlık şiiri ile Aykutalp Balkan ile Güneş rumuzu ile katılan Kadıköy’üm Şiiri ile Emel Güneş paylaştılar.

Yunus Emre için yazılmış şiirler kategorisinde birincilik ödülünü Karam rumuzu ile katılan Varlık şiiri ile Miray Cinal, ikincilik ödülünü Eskiz rumuzu ile katılan Garip Yunus dedi Söz’ün Aslını şiiri ile Yarpuz Edebiyat Dergisi Yazarı Şair Rıdvan Yıldız, üçüncülük ödülünü Mahsun yolcu rumuzu ile katılan Güle Haykırış şiiri ile Abbas Yurt kazandı.

Şairimizi ve ödül sahiplerini yürekten kutluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram