Şairler Diyarı Kahramanmaraş’ın 7 Güzel Adam Projesi Büyük İlgi Gördü.

Şairler Diyarı Kahramanmaraş’ın 7 Güzel Adam Projesi Büyük İlgi Gördü

Alkışlar ilk Adım Anaokuluna!

Ekinözü İlk Adım Anaokulu tarafından e-Twinning Projesi kapsamında hazırlanan 7 Güzel Adam çalışması büyük ilgiyle karşılık gördü. Ekinözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, “7 Güzel İnsanımızı öğrencilerimizle tanıştırdık” dedi.

Yoğun ilgi gören proje hakkında değerlendirmelerde bulunan Ekinözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç şunları söyledi:

“İlk Adım Anaokulu öğretmenlerimizden Başak Başaran2ın kuruculuğunu yapmış olduğu e-Twinning projesi ile ilimizin değerli kalemleri, halka mal olmuş Yedi Güzel Adam’ı öğrencilerimize tanıtılarak bu yolla öğrencilerimizin kültürel değerlerini tanımaları, edebiyat, şair ve şiir kavramlarını öğrenmeleri, kitap okuma alışkanlığı kazanmaları, kendilerini yazarak ifade edebilmelerini hedefledik. Proje şubat ayında başlamış olduğumuz projenin sonuna yaklaştık.

Haziran ayı içerisinde bitirilecek projede Şubat ayında bir şairimiz mart, nisan, mayıs aylarında ise ikişer şairimiz proje dâhilinde ele alınarak öğrencilerimize tanıtılmışlardır. Şair tanıtımlarının yapıldığı webinarlar düzenlenmiş ve şairlerin tanıtılması için öğrenciler tarafından afişler ve videolar hazırlanmıştır.

Kahramanmaraş Lisesinde yolları kesişen bu değerli kalemlerin öğrencilerimize aktarılmasında yine Kahramanmaraşlı 10 öğretmen görev almıştır.”

Projenin kurucu ortaklarından Başak Başaran’da yaptığı değerlendirmelerde, “Ekinözü şairler memleketidir. Abdurrahim Karakoç, Bahattin Karakoç2un memleketi olan bu güzel ilçede taşı sıksan şiir okur. Bu nedenle küçük yaşlarda öğrencilerimize aktaracağımız kültürel değerlerimiz ve edebiyat bilinci ışığında bu projeyi başlattık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram