Heyecanımızı Kaybetmedik!

Kaybetmedik, evet heyecanımızı kaybetmedik. Onu kaybedersek hiçbir şey üretemeyeceğimizin, yerimizde sayacağımızın bilincindeyiz. “Hiçbir büyük iş, heyecansız başarılmaz.” diyordu ya RaIph WaIdo Emerson, bu yüzden olsa gerek, kalıcı ve sürekli olabilmek için tüm gayretimizle birlikte heyecan ivmemiz de gün gün yükseliyor.

Gazetecilik yapsaydık anın peşinde olurduk, günlük okunur ve biterdik. Kitap, her ne kadar geleceğe yollanan mektup olsa da fazlasıyla ciddi… Dergi ise ikisine de benzemiyor. Dergiyi hür tefekkürün kalesi olarak gören Cemil Meriç’ten farklı düşünmüyoruz. “Kitap, çok defa tek bir insanın eseri, tek düşüncenin yankısı; dergi bir zekâlar topluluğunun. Bir neslin vasiyetnamesidir dergi; vasiyetnamesi, daha doğrusu mesajı…”

Yarpuz’un nisan sayısıyla birlikte yazmış olduğumuz vasiyetnamemizi, daha doğrusu mesajımızı ilk sayıdaki heyecanımızla gönderiyoruz geleceğe. Hem de daha kalabalık bir ekip olarak.

Bu sayımızda edebiyatın vazgeçilmezleri şiir ve öyküyle birlikte deneme, makale ve günlük türündeki eserlere de yer verdik. Ayrıca aforizmaların da dergimize renk kattığına inanıyoruz.

Yazar ve şair dostlarımızın gösterdikleri ilgi bizleri fazlasıyla memnun etti. Seçkin eserleriyle dergimize katkı sağlayan kalem sahiplerine şükranla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram