Hayati Vasfi Taşyürek’in Oğlu İsmet Taşyürek’ten ziyaret!

Türk Edebiyatının önemli isimlerinden,Kahramanmaraş’ı Edebiyatın Başkenti yapan isimlerden Merhum Hayati Vasfi Taşyürek’in oğlu İsmet Taşyürek,Afşin Merkez Yayın Grubunu ziyaret etti.

Dün gerçekleşen ziyarette İş Adamı İsmet Taşyürek, YARPUZ Edebiyat Dergisini de bünyesinde barındıran Afşin Merkez Yayın Grubunun faaliyet ve yayın alanlarını gezerek Genel Yayın Yönetmeni Halil Demir’den bilgi aldı.

Afşin, Bölge Edebiyatında çok nadide bir yere sahip diyen İş Adamı İsmet Taşyürek, gerek Edebiyatımızın derlenip toparlanmasında gerekse yayınlanmasında büyük emek veren Afşin Merkez Yayın Grubuna teşekkür ediyorum. Büyük çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz. Başta Merhum Babam Hayati Vasfi Taşyürek olmak üzere bir çok değerimiz burada yeniden hayat bulmuş dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Afşin Merkez Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Halil Demir ise, Afşin bir çok alanda olduğu gibi Edebiyat alanında da çok zengin bir coğrafya.Hayati Vasfi Taşyürek başta olmak üzere binlerce Edebiyat adamını bağrında barındırmış büyük bir ilçe. Kıymeti bilinir ümidiyle çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Hayati Vasfi Üstadımızın oğlu İsmet Taşyürek ağabeyimize ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederiz.Bizleri memnun ettiler dedi.

Ziyarete TÜGVA Afşin İlçe Temsilcisi Mimar Ebubekir Tahiroğlu’da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram